KALENDARIUM
Ważniejsze wydarzenia 2002 - 2003 r.

REKOLEKCJE LETNIE W CZORSZTYNIE
3-10 VII.2002

| Skrót katechez |
| Galeria zdjęć z rekolekcji |

DZIEŃ WSPÓLNOTY - X 2002

Był to radosny czas wypełniony wspólną modlitwą, śpiewem i rozmowami. Nie zabrakło na nim dobrego ciasta i kanapek. W braterskiej atmosferze wspominaliśmy dzieje naszej Wspólnoty i Księży Opiekunów, którzy byli z nami w minionych latach. Następny Dzień Wspólnoty - 27 IX 2003.

PRZYGOTOWANIE MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA
IX 2002 - III 2003

Już po raz trzeci wraz z innymi wspólnotami parafialnymi prowadziliśmy w Małych Grupach spotkania dla młodzieży bierzmowanej. Była to formacja trwająca od jesieni do wiosny tego roku. Tematy spotkań związane były z podstawowymi zagadnieniami życia duchowego.

WYJAZD ANIMATORÓW - PORĘBA I 2003

Jak co roku w styczniu animatorzy wyjechali na swoje rekolekcje. Odbyły się one już po raz drugi w Porębie. Najważniejszym zadaniem, obok omówienia spraw bieżących, było opracowanie całorocznej Formacji dla Wspólnoty. Za hasło na ten rok wybraliśmy słowa św. Tomasza: "Pan mój i Bóg mój". Ustaliliśmy także tematy na każdy miesiąc do realizacji na spotkaniach Małych Grup (patrz FORMACJA).

SEMINARIUM DLA MAŁŻEŃSTW - II 2003

Dwudniowe seminarium poświęcone było wielu zagadnieniom życia małżeńskiego. Zakończyła je uroczysta Msza św. Zorganizowanie seminarium było odpowiedzią na potrzeby licznych małżeństw naszej Wspólnoty. Prowadzone było przez Mariolę i Piotra Wołochowiczów z Warszawy.

REKOLEKCJE MAJOWE - PASTERKA V 2003

Tegoroczne majowe rekolekcje odbyły się w Pasterce. Przebiegały pod hasłem: "Uzdrowienie wewnętrzne". Był to wyjazd, w czasie którego odpoczywaliśmy fizycznie i duchowo. Codzienna Msza św. odprawiana przez O. Jerzego, nauczania, spotkania w grupach, Namiot Spotkania i spacery po okolicy wypełniły nam owocnie cztery dni rekolekcji.

CZUWANIE W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - V 2003

Odbyło się w naszym popowickim kościele już po raz siódmy. Jak co roku czas Czuwania wypełniony był radosnym śpiewem uwielbienia, nauczaniami i modlitwą o wylanie Ducha Świętego. O północy rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył biskup Jan Tyrawa. Mszę koncelebrował także proboszcz naszej parafii O. Mieczysław Hałaszko. W czasie Mszy miało miejsce ważne wydarzenie - biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży, z którą Małe Grupy naszej Wspólnoty miały spotkania formacyjne od jesieni 2002 roku.
Organizatorzy Czuwania:
Wspólnoty - Jan Chrzciciel, Dom Boży, Agaliasis, Lew Judy, Krąg Małżeństw z parafii M. B. Królowej Pokoju

REKOLEKCJE LETNIE W MANIOWACH - VIII 2003

| Skrót katechez |
| Galeria zdjęć z rekolekcji |

DZIEŃ WSPÓLNOTY - 27 IX 2003

Jak dobrze jest przebywać razem z braćmi Już po raz drugi obchodziliśmy Dzień Wspólnoty. Zgromadziliśmy się licznie w sali św. Eugeniusza, dziękując Bogu za dar Wspólnoty. Modlitwa, rozmowy i wspólny posiłek wypełnił nam ten radosny czas. Śpiewaliśmy także stare, oazowe piosenki i oglądaliśmy swoje fotografie z dzieciństwa.

KURS ALFA DLA MŁODYCH - X-XII 2003

| świadectwo |