MAŁE GRUPY

| małe grupy | animatorzy |

We Wspólnocie istnieje 13 Grup zróżnicowanych wiekowo. Każda z nich liczy od kilku do kilkunastu osób, których łączy pragnienie wspólnego pogłębiania wiary. Spotkania odbywają się w naszych domach (raz w tygodniu lub raz w miesiącu).
Rodzaje Grup:
Młodzieżowe (studenckie)
Małżeńskie (rodzinne)
Mieszane (pod względem wieku i stanu cywilnego).

Co robimy na Spotkaniu Grupy?
Część pierwsza - modlitwa wraz ze śpiewem, często przy gitarze,
Część druga - formacyjna, na której czytamy i rozważamy Słowo Boże lub rozmawiamy na tematy związane z naszą wiarą i nurtującymi nas problemami,
Część trzecia - towarzyska, czas budowania i umacniania wzajemnych więzi przyjaźni przy herbacie i ciastkach.
W każdej grupie jest osoba odpowiedzialna - animator.
Zapraszamy Cię serdecznie do naszych Grup. Każda nowa osoba jest nie tylko mile widziana, ale i oczekiwana. Tworzymy bowiem grupy przyjaciół, którzy spędzają czas i na wspólnej modlitwie, jak również na wspólnej zabawie. Razem chodzimy do kina, wyjeżdżamy za miasto, odwiedzamy na imieninach itp.

Grupa Łukasza

Nasza grupka istnieje od czasu rekolekcji letnich (2005 r.). Obecnie grupka ma stały skład - pięciu chłopaków (Kuba, Paweł, Mateusz, Andrzej i Łukasz) w wieku do 15 lat i pare lat starszego animatora. Spotykamy się co tydzień w czwartek. Grupki odbywają się w domu, rotacyjnie u każdego członka grupy. Grupę zaczynamy wspólną luźną rozmową. Dalej śpiewamy, wspólnie sie modlimy, następnie czytamy fragment z Pisma Świętego i dzielimy słowem. Na koniec modlimy się za siebie na wzór modlitwy wstawienniczej. W naszej małej wspólnocie razem chwalimy Boga. Chcemy aby Słowo Boże mogło naprawdę być dla nas drogą, oraz pewną i stałą podporą w codziennym życiu. .

Grupa Sylwii

Rozważamy fragmenty z Ewangelii. Rozmawiamy o mocy wytrwałej modlitwy. Dzielimy się świadectwami (ewangelizacja w klasie, otwarcie serca na Jezusa i Wspólnotę). Modlimy się, abyśmy umieli świadczyć codziennie o Jezusie. Prosimy też o jedność między nami i błogosławieństwo. Cały czas bierzemy udział w przygotowaniach kursu Alfa.

Grupa Janiny

Grupa Kazimierza

Jesteśmy grupą mieszaną składającą się z 6 osób w wieku od 33 do 60 lat. Nasze spotkania odbywają raz w tygodniu i trwają około 2 godzin. W czasie spotkania modlimy się, dzielimy Słowem Bożym oraz własnym życiem.

Grupa Aliny

Grupa Iwony

Witajcie!
Jesteśmy grupą kobiet pracujących w różnych zawodach: w szkole, w szpitalu, w banku. Spotykamy się raz w miesiącu. Nasze spotkania rozpoczynamy śpiewem i modlitwą, po której czytamy fragmenty Pisma św. i rozważamy je. Na koniec modlimy się za siebie nawzajem. Zawierzamy Bogu nasze sprawy. We Wspólnocie jesteśmy od kilku lat.

Grupa Ewy

Jesteśmy grupą kobiet w średnim wieku. Większość z nas reprezentuje zawód nauczycielski. Spotykamy się raz w tygodniu na wspólnej modlitwie i dzieleniu Słowem Bożym. Lubimy także wspólne wyjścia do kina, teatru oraz wycieczki w góry. Jeżeli masz pragnienie Boga w swoim sercu - ZAPRASZAMY!

Grupa Małgosi

Witajcie!
Tworzymy grupę młodych ludzi uczących się i pracujących. Jest nas 7 osób w wieku od 22 do 35 lat. Na wspólnej modlitwie spotykamy się raz w tygodniu u kogoś w domu. Rozważamy Pismo św. i rozmawiamy na wiele tematów związanych z naszą wiarą. Razem staramy się odkrywać sens naszego życia, które zawierzyliśmy Bogu. Na grupie jest też miejsce na herbatę i ciastka. Nasze więzi umacniamy również przez wspólne wyjazdy, wyjścia do kina i zabawy przy muzyce. Jesteśmy grupą otwartą i zapraszamy do naszego grona.

Grupa Jacka

Kochani!
Jesteśmy z Wrocławia z Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju, przy której działa Wspólnota Lew Judy. Grupa małżeństw, którą stanowimy, posiada długi staż małżeński i wspólnotowy. Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu kolejno u każdej rodziny w domu. Początek spotkania to modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i przepraszania Boga, w trakcie której śpiewamy pieśni. Następnie czytamy i rozważamy Słowo Boże. Na zakończenie modlimy się dziesiątką różańca, przedstawiając prośby naszych rodzin, znajomych i nas samych. Potem prowadzimy luźne rozmowy przy herbacie i dobrym ciastku. Naszą grupę łączą także wspólne wyjazdy na rekolekcje wiosenne i letnie, wyjazdy poza miasto nad wodę, do lasu, spacery i wspólne grillowanie.

Grupa Eli

Grupa Jadzi

Witaj!
Jesteśmy grupą liczącą 13 osób. Są wśród nas kobiety i mężczyźni w wieku od 40 do 65 lat. Spotykamy się raz w tygodniu i przebywamy ze sobą około 2 godzin. W tym czasie wielbimy Boga pieśniami, czytamy Pismo św., rozważamy i dzielimy się Słowem Boży. Wspólnie modlimy się w sposób tradycyjny i spontaniczny. W potrzebie wzajemnie sobie pomagamy. Rozmawiamy o swoich problemach, a przyjaźń, która jest między nami, starannie pielęgnujemy. Chociaż jesteśmy tak bardzo różnorodni, jednoczy nas Jezus, wszyscy doświadczamy Jego miłości. On wysłuchuje naszych próśb i troszczy się o każdego z nas, to dzięki niemu nasze życie nabrało sensu. Ty także daj szansę Jezusowi. Zapraszamy, przyjdź.

Grupa Marka

Grupa Wiktora