Spotkanie animatorów 19 styczeń 2008 r.

Podczas spotkania animatorów postawione zostały następujące pytania:

Czy powinniśmy się bardziej sprzymierzyć, wprowadzić jakąś jedną regułę życia dla wspólnoty, czy jakąś formę zobowiązań, deklaracje?

Jak zareagować na fakt, że coraz więcej członków wspólnoty zmienia miejsce zamieszkania, wielu wyprowadza się na obrzeża Wrocławia, mamy coraz więcej rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które w niedziele wieczorem o 20.00 kładą się spać. Czy w tej sytuacji powinna ulec zmianie struktura wspólnoty Czy zmienić formę i godzinę spotkań modlitewnych, może robić spotkania raz lub dwa razy w miesiącu ?

Wspólnota raz w miesiącu będzie się spotykać w trzecią niedzielę miesiąca na swoim głównym spotkaniu o godz. 16.00 ( godzina wcześniejsza niż do tej pory ). Spotkanie trwać będzie ok. trzech godzin. Rozpoczynać się będzie Mszą Świętą, następnie pół godziny na biesiadowanie, swobodne rozmowy, bycie ze sobą. Potem modlitwa uwielbienia, posługa charyzmatyczna i nauczanie formacyjne. Mamy nadzieję, że to spotkanie stworzy szansę na pełniejsze doświadczenie wspólnoty, ułatwi uczestnictwo rodzicom z dziećmi ( będzie zorganizowana opieka dla dzieci ) i tym, którzy nie mogą przychodzić na spotkania raz w tygodniu umożliwi zorganizowania sobie tak planu zajęć by móc uczestniczyć w życiu wspólnoty, przez rzadszy cykl spotkań głównych.

Jeżeli chodzi o ściślejsze sprzymierzanie się, czy też pisemne deklaracje, by lepiej określić, kto jest członkiem wspólnoty, animatorzy znając opinie braci w swoich małych grupach sprzeciwili się takiej możliwości.

Jeżeli chodzi o spotkania modlitewne i adoracje wszystko zostaje jak dawniej, spotkania modlitewne odbywają się w pierwsze, drugie i piąte niedziele, a adoracje Najświętszego Sakramentu w czwarte. Przy czym głównym spotkaniem dla członków wspólnoty jest comiesięczne spotkanie w trzecie niedziele ( to trzygodzinne ze Mszą wspólnotową i nauczaniem formacyjnym) a pozostałe są w miarę możliwości.

Ustalono, że członkiem wspólnoty jest ta osoba, która spełnia pięć warunków :

Uczestniczy w spotkaniach małej grupy
    Uczestniczy w comiesięcznych spotkaniach wspólnoty ( chodzi o te spotkania w trzecie niedziela o 16.00, z Mszą Św. i nauczaniem formacyjnym ). A jeśli to możliwe i ma pragnienie bierze udział w adoracjach oraz spotkaniach modlitewnych.
    Uczestniczy przynajmniej raz w roku w rekolekcjach organizowanych przez wspólnotę
    Praktykuje codzienną modlitwę osobistą tzw. Namiot Spotkania
    Wspiera wspólnotę finansowo

Pierwsze spotkanie ogólne odbędzie się 16-go marca o godz. 16.00.

W lutym Msza Św. Wspólnotowa będzie jak do tej pory o godz. 19.00

Spotkania modlitewne od 3-go lutego odbywały się w salce nr 10.

W maju rekolekcje są organizowane tylko dla członków wspólnoty, natomiast w lecie również dla gości.