KURS ALFA DLA DOROSŁYCH

Serdecznie zapraszamy na uroczystą kolację rozpoczynającą nowy
kurs Alfa

w dniu 28.02.2008 r. o godzinie 18.30

w sali nr 10
przy kościele p.w. M. B. Królowej Pokoju
ul. O. Oblatów 1 (os. Popowice) Wrocław
Informacje tel. 350-32-42

NOWA EDYCJA KURSU ALFA

Kurs Alfa to wspaniały sposób poznania i pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Dzisiaj człowiek nosi w sobie wiele pytań, ma wiele wątpliwości i często buntuje się w swoim sercu. Tematy które podejmuje kurs Alfa dają odpowiedź na pytania dotyczące: Jezusa, Ducha Świętego, modlitwy, Bibliijednym słowem Bożego działania w życiu człowieka. Kurs Alfa ukazuje Jezusa jako żywą osobę z którą możemy nawiązać osobistą relację.

Kurs odbywa się raz w tygodniu i obejmuje dziesięć kolejnych spotkań. Każde spotkanie rozpoczyna się od poczęstunku, w czasie którego wszyscy mogą się bardziej poznać, wymienić poglądy i otwierać na siebie nawzajem. W następnej kolejności odbywa się nauczanie, a po nim spotkanie w małych grupach. Spotkanie w grupach to szczególny czas, w którym każdy może swobodnie wypowiedzieć swoje myśli i uwagi dotyczące wcześniej wysłuchanego nauczania, dzielić się swoim doświadczeniem i wątpliwościami tak jak zechce. Chociaż należałoby powiedzieć , że uczestnicząc w tych spotkaniach współtworzy się kurs Alfa. Każdy jest inny. Każdy jest potrzebny. Jest to czas otwierania się na Boga i przyjmowania prawdy o Nim. Każdy na swój sposób.

Co mówią uczestnicy Kursu Alfa:

Hania: "Miałam to szczęście uczestniczyć w kursie Alfa w naszej parafii. Było dziesięć spotkań połączonych z wykładem i rozmowa na temat wiary. Spotkania te, pomogły mi zgłębić moją wiarę, w której żyję od urodzenia, tzn. od chrztu świętego. Zrozumiałam, że wiary w Boga nie mogę zatrzymać dla siebie, ale ją przekazywać i dzielić się z innymi. Zdecydowałam się więc uczestniczyć w następnym kursie ale już jako asystent. Posługując w kolejnym cyklu spotkań dalej pogłębiam moją wiarę. Mogę teraz powiedzieć , że Jezus czeka na każdego, puka do serca każdego i chce mu dać się coraz bliżej poznać. Cieszę się , że w ten sposób mogę Go bliżej poznać i stać się jego uczniem".

Kaziu: "Trochę przypadkowo trafiłem na spotkanie kursu Alfa - bez zamiaru pozostania dłużej. Jednak panująca tam atmosfera jak i poruszane tematy sprawiły, że zacząłem przychodzić na każde spotkanie. Powoli zrodziło się we mnie pragnienie, by więcej dawać z siebie, tego co Bóg we mnie zasiał, by później zostać już jednym z prowadzących taki kurs. To pragnienie chcę dalej realizować".

Serdecznie zapraszamy, warto skorzystać z tej formy pogłębienia swojej wiary.

Zapisy na kurs prowadzone są w księgarni (tel. 071 350 32 42)
od poniedziałku do piątku w godz.13.00-18.00
w niedziele od 9.30-13.00